Egadské ostrovy

Krásné a typicky sicilské městečko San Vito lo Capo se rozkládá na severozápadním výběžku ostrova a jeho nepřehlédnutelnou dominantou je skála připomínající Gibraltar. Původně zde stávala jen rybářská osada, která se ale s rozvojem turistického ruchu proměnila na velmi příjemné a turisticky vyhledávané letovisko, poskytující potřebné zázemí. Navíc zde najdete jednu z nejkrásnějších sicilských pláží táhnoucí se v délce více než jednoho kilometru.

Pláž je tvořená jemným bílým pískem a má pozvolné svažování do moře. Vyhledávají ji proto nejen rodiny s dětmi, ale také méně zkušení plavci. Za poplatek si zde můžete půjčit lehátka, slunečníky nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů. Pobřeží je omýváno teplými a průzračně čistými vodami Tyrhénského moře. Aktivnější návštěvníci mají možnost se vydat na vrchol místní hory Monte Monaco měřící 532 metrů nad moře, ze které je nádherný výhled na záliv. U mysu Lo Capo se tyčí maják, který je vlastně nejvyšší stavbou města.

Díky značné odlehlosti není tato oblast zatím příliš poznamenaná turistickým ruchem, proto je možné zde narazit osamocené pastevecké usedlosti, liduprázdné zátoky s dostatkem soukromí nebo rybářské osady. Panuje zde romantická a klidná atmosféra, proto je San Vito ideálním místem pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a ruchu města.

Své jméno městečko dostalo podle slavného rodáka a poustevníka sv. Víta. San Vito je ochraňováno věžemi Torre di Guardia, které byly postaveny v 16. století. Jedinečným zážitkem pro vás jistě bude procházka úzkými uličkami starého města, kde na vás na každém kroku čeká nějaký obchůdek se suvenýry nebo restaurace lákající k ochutnávce italských i arabských specialit.

Toto krásné sicilské městečko je rovněž skvělým výchozím bodem pro poznávání této části ostrova. Pokud si však pronajmete auto, můžete dojet až do hlavního města Palerma, kláštera Montreale nebo historického Cefalú. Nevynechejte návštěvu nedalekého města Erice, jež bylo založeno Kartaginci. Za jasného počasí odtud můžete dohlédnout až na 175 km vzdálenou africkou pevninu nebo vrchol činné sopky Etny dosahující výšky 3343 metrů nad mořem.

 V blízkosti letoviska se rozprostírá jedinečná přírodní rezervace Lo Zingaro, která láká milovníky pěší turistiky a množství stezek je zde připraveno také pro cyklisty. V září se v San Vito lo Capo pravidelně každoročně koná světový festival Cous Cous, kde se připravují a ochutnávají ty nejlepší arabské speciality.

Dufour 520 GL "Sirius"

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě

Rok výroby : 2019
Vlajka: Italská

More about sailboat

Dufour 360 GL "Harry"

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě

Rok výroby : 2019
Flag: Italian
Celková délka : 10.73 m
max.kapacita palivové nádrže : 160 L
max.kapacita vodní nádrže : 220 L
síla motoru : 19 CV
Hlavní plachta : 34.5 m²

More about sailboat

Dufour 382 GL "Shira"

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě

Rok výroby : 2018
Vlajka: italská
Celková délka : 11.15 m
max.kapacita palivové nádrže : 200 L
max.kapacita vodní nádrže : 380 L
síla motoru : 55 hp
Hlavní plachta : 40 m²

More about sailboat

Dufour 460 GL Diego

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě : 

Rok výroby: 2018
Celková délka: 14.15 m
Teak: v kokpitu​​​​​​​
Kapacita palivové nádrže: 250 L
Kapacita vodní nádrže: 530 L
Síla motoru: 75hp
Hlavní plachta: 52.80 m²

More about sailboat

Dufour 460 GL Aquilo

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě :

Rok výroby: 2016
teak: v kokpitu
Celková délka : 14.15 m
Kapacita palivové nádrže : 250 L
Kapacita vodní nádrže : 530 L
Síla motoru : 75hp

More about sailboat

Dufour 382 GL Notus

Kotviště: Marina di Portorosa

Popis lodě : 

Celková délka : 11.25 m
Ponor : 1.90 m 
Max.kapacita palivové nádrže : 200 L
Max.kapacita vodní nádrže : 380 L
Síla motoru : 55hp
Hlavní plachta : 36 m

More about sailboat
Přihlásit se k odběru RSS - Egadské ostrovy