Nezapomenutelné zážitky přináší dovolená na jachtě v Turecku

30.1.2017 15:56

Jachting v Turecku nabízí řadu možností, neboť tato oblast je poměrně rozsáhlá. Pobřeží o délce 8 333 km, stovky kotvišť a nespočet přírodních pláží dělají z Turecka ráj pro milovníky jachtingu. Ještě dnes můžete na pobřeží Turecka objevit turisticky nedotčená místa, která jsou přístupná pouze po moři.

Jedna dovolená na jachtě v Turecku rozhodně stačit nebude!

Dovolenou na plachetnici si v Turecku opravdu užijete! Už samotné hlavní město Istambul je pro jachtaře zajímavým tipem. Má řadu jachetních přístavů a přes pět a půl tisíc kotvišť pro jachty. Tato miliónová metropole nabízí opravdu vše – historické památky, přírodní scenérie, průzračně čistou vodu, překrásné západy slunce a vynikající jídlo a pití!  Nespočet nových marin a přístavů západoevropského standardu se nachází také na jižním pobřeží mezi Istambulem a Antalyou. Nikde v Evropě nebudete mít příležitost připlout tak blízko k antickým vykopávkám jako na tureckém jižním pobřeží. Opravdovým skvostem antiky je např. město Efez (Ephesus). Jachtařský revír u Bosporu zase láká teplým klimatem a stabilními povětrnostními podmínkami. Navíc má každý jachtařský milovník na výběr z rozmanitých pobřeží Středozemního, Egejského, Marmarského a Černého moře. Objevovat můžete také Izmir - perlu egejského moře. 

Pro jachting jsou zde ideální povětrnostní podmínky 

V Turecku vane od května do října teplý vítr meltemi (nejsilněji v červenci a srpnu). Přes den vane příjemný bríz sílící odpoledne a utichající večer. Vítr fouká nejčastěji ze Z/SZ o síle 3 – 5 uzlů. Dovolená na plachetnici nebo jachtě patří mezi největší dobrodružství dnešní doby! Pokud nemáte dostatek zkušeností pro tuto oblast či kapitánské zkoušky, není nic jednoduššího, než si objednat dovolenou na jachtě i s kapitánem. 

Zkuste dovolenou na lodi v oblasti, která je blíž!

Pokud hledáte dobrodružství a místo, kde je rovněž dostatek sluníčka, krásné azurové moře a nádherná příroda, ale které je o poznání blíže a je také levnější, vydejte se s jachtou do Itálie! Tato země je skvělá jak pro dovolenou na jachtě s dětmi, tak i pro ostřílené mořské vlky. Budete překvapeni, kolik přírodních krás ukrývají Eolské ostrovy nebo Egadské ostrovy a kolik půvabu nabízí město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se skvělou kuchyní. To vše Vám nabízí dovolená na jachtě v Itálii. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v tomto sektoru zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu toužíte vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou!
 

► Nabídka pronájmu plachetnic v Itálii◄