Vyzkoušejte dovolenou na jachtě a objevujte krásy Norska z pohledu mořeplavce!

30.1.2017 16:04

Norsko patří k výjimečným jachtařským destinacím. Tato země nabízí mnoho zážitků z objevování divoké přírody, ale i barevného podmořského světa. Největším lákadlem je bezesporu nekonečné množství ostrovů a ostrůvků, fjordy hluboké i stovky kilometrů a divoké žulové pobřeží. V některých oblastech si lze dokonce dopřát radost z koupání 
(a to i bez neoprenu). Souostroví Lofoty, kde je průměrná teplota dokonce vyšší než u nás, tuto možnost nabízí. Teplota moře a fjordu je zde ovlivněna Golfským proudem. Většina návštěvníků si ale dovolenou na plachetnici v těchto místech představuje jinak a užívá si nádhernou a svěží severskou přírodu.

Dovolená na jachtě v Norsku má svá úskalí

Dovolená na jachtě v Norsku má své výhody i nevýhody. Mezi hlavní výhody patří překvapivě teplé moře (vzhledem k poloze), v létě velice dlouhý den, možnost rybaření v bohatých lovištích, pohádkově krásná příroda a v neposlední řadě také kvalitní dopravní spojení a dostupné trajekty z Dánska. Mezi nevýhody patří nestálé počasí, častý déšť, silné větry a vysoké oceánské vlny, množství ostrůvků stěžujících navigaci, prohibice a je třeba především zmínit, že Norsko je velmi drahá země. Pokud neseženete tuto dovolenou ve slevě (např.last minute), dovolená na jachtě s kapitánem Vás vyjde nejspíš dráž, než luxusní dovolená na plachetnici ve středomoří.

Exkluzivní dovolená na lodi mezi fjordy

V Norsku si můžete vybrat z projíždění fjordů, kde Vás nebudou obtěžovat vysoké vlny nebo z divokého oceánského jachtingu západního pobřeží. Jachty k pronájmu se nejvíce nabízejí v Bergenu. Odtud se totiž dostanete do fjordů na západě, ale i na tzv."severní cestu". Dalším významným centrem je např. Oslo-Fjord s přístavem Drobak, Asker a Horten.

Existují levnější alternativy

Pokud byste rádi zakusili něco odlišného, toužíte načerpat energii ze sluníčka a vychutnat si koupání v klidném teplejším moři, můžete se vydat objevovat krásy Itálie. Proč právě tato destinace? Protože je vhodná jak pro dovolenou na jachtě s dětmi, tak i pro sportovní jachting a navíc výrazně ušetříte! Budete překvapeni, kolik přírodních krás ukrývají Eolské ostrovy nebo Egadské ostrovy a kolik půvabu nabízí město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se skvělou kuchyní. To vše nabízí dovolená na jachtě v Itálii. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v tomto sektoru zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu byste chtěli vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou. 

► Nabídka pronájmu plachetnic v Itálii◄