Porto Turistico la Cala Palermo

Pohodlné a poměrně rychlé je spojení z palermského letiště Punta Raisi do La Cala, turistického přístavu v Palermu, kde kotví plachetnice.

Rádi pro vás zorganizujeme transfer z letiště a nazpět a předem vám sdělíme cenu přepravy.

Parkování osobního vozidla v dosahu La Cala je možné zejména v soukromých parkovacích zařízeních, veřejná parkoviště mají omezenou kapacitu.

Základnu poskytující zázemí pro vybavení všech formalit pronájmu nebo zájezdu, najdete na protilehlé straně ulice, přímo naproti mola, u kterého kotví plachetnice v naší nabídce. Na dveřích základny najdete logo GAIS.  

Jak nejlépe nasát atmosféru starobylého Palerma, kde ochutnat lákadla místního „street food“? Nemusíte chodit daleko! Z La Cala za pár minut pěší chůze dojdete do historické části města, kde můžete pronajat i koňský povoz pro turisty. Pro milovníky sicilské gastronomie již na blízké ulici Corso Vittorio Emanuele II je spousta kiosků nabízejících zmrzlinu, „panino con la milza“, cannolo siciliano, arancino a jiné lahůdky. Nechybí ani vinotéky se stolečky roztroušenými v blízkých uličkách, které zvou k ochutnávce sicilského vina. Noční život Palerma uchvátí každého, kdo miluje bezstarostnou atmosféru veselí mezi starobylými uličkami. Náměstíčka nedaleko La Cala ožívají o sobotách bleším trhem, kde můžete objevit opravdové skvosty z dávných časů, ale i tradiční řemeslné výrobky.

A pokud nemáte čas organizovat váš výlet po Palermu, můžeme pro vás vaši tour naplánovat, navrhnout itinerář, rezervovat místa v restauraci (pro ty, kdo chtějí jíst v pohodlí, je opravdu nezbytné rezervovat místa předem). Balíčky služeb tvoříme podle požadavků klientů, které nám sdělíte současně s rezervací plachetnice.

A jaké destinace můžete navštívit po vyplutí z La Cala? Může to být například Castellamare, San Vito Lo Capo směrem na jihozápad. Severovýchodním směrem je to pak Cefalu, Capo Orlando, Isole Eolie (Alicudi, Filicudi, Vulcano, Salina, Panarea a Stromboli), ostrovy Egadi.