Město Cefalù

Historické letovisko Cefalú se nachází nedaleko města Palermo na severozápadě Sicílie. Turisté si jej oblíbili zejména díky historické části města s normanským domem a krásným písčitým plážím. Díky tomu se řadí k jedním z hlavních turistických center v regionu i na Sicílii.

Cefalú se rozkládá na pobřeží Tyrhénského moře, 75 kilometrů východně od Palerma. Město si zachovalo svou malebnou a středověkou atmosféru, a okouzlí tak zejména romantické duše. Nenaleznete zde žádné moderní hotely ani nové zástavby. Romantice dodává na síle mohutný útes La Rocca podobající se pevnosti, na které se kdysi vypínal Dianin chrám.

Historické město v objetí mohutné skály

Cefalú je oblíbené letovisko s již z dáli viditelným symbolem – katedrálou se dvěma věžemi. Město je zaujme svou historickou atmosférou v objetí hor, díky čemuž láká návštěvníky Sicílie a je velmi hojně navštěvované.

Město Cefalù

Normanská katedrála je symbolem města Cefalú

Ve středu města se rozkládá hlavní náměstí Piazza del Duome, v jehož srdci se tyčí normanská katedrála z roku 1131. Ta měla být původně královskou hrobkou a hlavním chrámem Sicilského království. Nechal ji postavit normanský král Sicílie Ruggero ll., který zde ztroskotal se svou lodí a kostel postavil jako poděkování Paně Marii za svou záchranu. Dostavení hrobky se však nedočkal, a tak byl sám pochován v Palermu.

Normanská katedrála je symbolem města Cefalú

Muzeum Mandralisca umístěné v paláci

Nedaleko od katedrály se nachází muzeum Mandralisca, pojmenované podle osvíceného muže, který Cefalú věnoval vlastní sbírky mincí a exponátů, jenž tvoří hlavní část celé muzejní výstavy. Exponáty v muzeu dokládají, že byli na ostrově přítomni Katraginci, Řekové, Byzantci i Arabové. Naleznete zde sbírky mincí, keramiky, váz či římských i řeckých artefaktů.

Cefalú je krásné zejména díky své kombinaci historie, pláží a hor. Pokud si tedy chcete odpočinout od historických památek a krás města, jděte se projít romantickými úzkými uličkami – třeba elegantní úzkou ulicí Corso Rugerro – ze kterých lze sestoupit až dolů ke starému přístavu a na lákavou pláž o délce jednoho kilometru.

Tato pláž je jedním z nejlákavějších míst Cefalú, které přitahuje turisty jako magnet. Z jedné strany je obklopena starým městem a za ním dominující mohutnou skálou (Rocca di Cefalú), ze druhé strany se můžete kochat šumění vln. V horizontu pak můžete vidět pohoří Madonie, jehož vrcholky dosahují výšky až 2 000 m. n. m.

Město Cefalú učaruje každé romantické duši i všem milovníkům historie, přírody a krásných míst na světě.

Cefalú, Itálie
Pláže na ostrově Cefalú

Jste na Sicílii a rádi byste prozkoumali nádherné Egadské ostrovy?
Pronajměte si naši plachetnici a plujte bez starostí, kam vás srdce a vítr potáhnou!