13. 2. 2020

Nezapomenutelné zážitky přináší dovolená na jachtě v Turecku

Jachting v Turecku nabízí řadu možností, neboť tato oblast je poměrně rozsáhlá. Pobřeží o délce 8 333 km, stovky kotvišť a nespočet přírodních pláží dělají z Turecka ráj pro milovníky jachtingu. Ještě dnes můžete na pobřeží Turecka objevit turisticky nedotčená místa, která jsou přístupná pouze po moři.

Dovolená na jachtě v Turecku

Jedna dovolená na jachtě v Turecku rozhodně stačit nebude!

Dovolenou na plachetnici si v Turecku opravdu užijete! Už samotné hlavní město Istambul je pro jachtaře zajímavým tipem. Má řadu jachetních přístavů a přes pět a půl tisíc kotvišť pro jachty. Tato miliónová metropole nabízí opravdu vše – historické památky, přírodní scenérie, průzračně čistou vodu, překrásné západy slunce a vynikající jídlo a pití!  Nespočet nových marin a přístavů západoevropského standardu se nachází také na jižním pobřeží mezi Istambulem a Antalyou.

Nikde v Evropě nebudete mít příležitost připlout tak blízko k antickým vykopávkám jako na tureckém jižním pobřeží. Opravdovým skvostem antiky je např. město Efez (Ephesus). Jachtařský revír u Bosporu zase láká teplým klimatem a stabilními povětrnostními podmínkami. Navíc má každý jachtařský milovník na výběr z rozmanitých pobřeží Středozemního, Egejského, Marmarského a Černého moře. Objevovat můžete také Izmir - perlu egejského moře.

Istambul pro jachtaře

Pro jachting jsou zde ideální povětrnostní podmínky 

V Turecku vane od května do října teplý vítr meltemi (nejsilněji v červenci a srpnu). Přes den vane příjemný bríz sílící odpoledne a utichající večer. Vítr fouká nejčastěji ze Z/SZ o síle 3 – 5 uzlů. Dovolená na plachetnici nebo jachtě patří mezi největší dobrodružství dnešní doby! Pokud nemáte dostatek zkušeností pro tuto oblast či kapitánské zkoušky, není nic jednoduššího, než si objednat dovolenou na jachtě i s kapitánem. 

Zkuste dovolenou na lodi v oblasti, která je blíž!

Pokud hledáte dobrodružství a místo, kde je rovněž dostatek sluníčka, krásné azurové moře a nádherná příroda, ale které je o poznání blíže a je také levnější, vydejte se s jachtou do Itálie! Tato země je skvělá jak pro dovolenou na jachtě s dětmi, tak i pro ostřílené mořské vlky. Budete překvapeni, kolik přírodních krás ukrývají Eolské ostrovy nebo Egadské ostrovy a kolik půvabu nabízí město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se skvělou kuchyní. To vše Vám nabízí dovolená na jachtě v Itálii. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v tomto sektoru zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu toužíte vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou!

Co o nás napsali

Velmi krásný zážitek, vidět co jinak z břehu nikdy neuvidíte. Příjemná plavba, spolehlivost, vysoký komfort na lodi, koupání na širém moři.... Plavba na lodi doporučuji všem, kdo to ještě nezažil.
Jiří Kačírek
Pobyt na plachetnici splnil všechna naše očekávání, v nabízeném komfortu v mnohém předčil a celý zážitek byl umocněn krásou navštívených ostrovů.
Ludmila Konečná