Jak funguje pronájem naší plachetnice?

Chcete si užít bezstarostnou dovolenou na jachtě v Itálii? Pak je pronájem jedné z našich lodí skvělou volbou! V celém procesu, od organizace plavby, až po řešení případných potíží, vám budeme nápomocní. Se vším vám rádi poradíme, nabídneme doplňkové služby a vyřešíme veškeré rezervace.

S námi bude vaše dovolená na plachetnici probíhat v klidu. Vše zařídíme my a vy si budete moci vychutnávat slunné Středomoří, vítr ve vlasech a pohodovou jižanskou atmosféru.

Jak postupovat při rezervaci?

Nejprve si vyberete plachetnici, která odpovídá vašim požadavkům a je volná ve vámi požadovaném období. V detailu každé plachetnice naleznete ceny pronájmu i příplatkových služeb.

Profil každé z lodí obsahuje technický popis a seznam příslušenství. Plavidla jsou vybavena plotterem, stříškou a kočárkem, CD přehrávačem, lednicí, kuchyňským nádobím, gumovým člunem, navigačními mapami pro Eolské ostrovy, přikrývkami (dle požadavku klienta) a polštáři. Vše je zahrnuto v ceně za pronájem, přičemž tato cena také zahrnuje cenu za kotvení v domovském přístavu pro první a poslední noc pronájmu. Ceny uvádíme včetně DPH.

Nezapomeňte si prosím důkladně prostudovat Všeobecné smluvní podmínky.

Nezávazná rezervace

Nabízíme možnost 7denní nezávazné rezervace. Pokud máte zájem o pronájem plachetnice, ale potřebujete čas na rozmyšlenou, můžete požádat o prodloužení rezervace vámi vybraného plavila v příslušném období. Tato rezervace je nezávazná a bezplatná. Pokud po uplynutí 7 dnů rezervaci nepotvrdíte, bude automaticky zrušena.

Za závaznou rezervaci považujeme složení zálohy 50 % z ceny pronájmu. Příplatkové služby je možné zaplatit již při rezervaci lodě.

Převzetí plavidla

Převzetí plavidla probíhá v naší základně, v přístavu Marina di Portorosa. Základna je v provozu od 8:00 – 18:00, plavidlo může být předáno do vašich rukou nejdříve mezi 14–18 hodinou, nebude-li ujednáno jinak. Při předání plavidla za přítomnosti vašeho kapitána nebo jiné vámi určené osoby proběhne kontrola a funkční zkoušky a bude sepsán inventář.

Následně budete vyzváni k uhrazení závěrečného úklidu a dalších sjednaných služeb, které nejsou zahrnuty v ceně pronájmu a též k poukázání kauce vratné po závěrečné kontrole plavidla před vyloděním.

Z organizačních a bezpečnostních důvodů není možné uložit vaše zavazadla v plavidle dříve, než budou ukončeny veškeré technické a smluvní úkony.

Vrácení plavidla

Návrat do přístavu, ve kterém jste převzali plachetnici, je stanoven na den před ukončením pronájmu, a to nejpozději do 18 hodin (nebude-li ujednáno jinak). Následující noc je možné strávit na plavidle, ale další den do 9 hodin je nezbytné loď po provedení veškerých kontrol a zkoušek opustit.

Důležité je, aby bylo v okamžiku vrácení lodi doplněné palivo. Náplň palivové nádrže můžete provést v čerpací stanici v blízkosti vjezdu do přístavu Marina di Portorosa. Pracovní doba čerpací stanice je od 7:00 – 13:00 a dále od 15:00 – 18:00. Vodu a připojení k elektřině lze využít v místě kotvení, obojí je v ceně pronájmu.

Pojištění v ceně pronájmu

Naše plachetnice jsou pojištěné pro případ poškození nebo zničení. Také mají zákonné pojištění odpovědnosti z provozu. Naše společnost je navíc pojištěna proti úpadku 1, 2.

Příplatkové cestovní pojištění

Pokud máte zájem sjednat prostřednictvím naší společnosti Cestovní pojištění u Union pojišťovny, můžete nahlédnout do přiložených dokumentů, v nichž jsou uvedeny limity pojistného plnění a ceník.

Cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů Pandemic (např. č.5 a 6 pojištění storna zájezdu rozšířené)

Cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů balík A30/A60/A90 (např.č. 5 a 6 pojištění storna zájezdu základní)

ICP: individuální cestovní pojištění (bez pojištění storna)

Ceník nabízených služeb, rozsah pojištění, územní platnost, rizikové skupiny

Vaše požadavky zašlete naší společnosti na emailovou adresu: gais.sro@gmail.com, vypracujeme pro vás nezávaznou nabídku a předložíme k případnému schválení.

Kapitán

Abyste si mohli užít dovolenou na jachtě, je nutné, aby byla loď v odborném vedení kapitánem (skipperem). Pokud nejste vy, nebo někdo z vaší posádky, držitelem oprávnění k vedení plavidla, rádi vám doporučíme zkušeného kapitána a zprostředkujeme kontakt. Určitě se na nás neváhejte obrátit, nejlépe již při rezervaci vybrané plachetnice a termínu.

Kapitán má několik hlavních úkolů. Zodpovídá za vaši bezpečnost, za bezpečnost plavidla a bezpečnou plavbu. Vy společně s kapitánem poté máte zodpovědnost za veškeré příslušenství na vámi vybrané plachetnici.

Služba kapitána bude zahrnuta do smlouvy, jeho odměna není zahrnuta v ceně pronájmu plavidla, náleží mu však místo na palubě a strava.

Víte, co si s sebou vzít na jachtu?
Přečtěte si náš článek

Přečíst

Co není zahrnuto v ceně pronájmu

 • Povinná kauce  
 • Povinný závěrečný úklid  
 • Pronájem prostěradel a ručníků  
 • Základní nákup potravin  
 • Palivo – plavidlo má při předání nájemci plnou palivovou nádrž, s níž musí být také vráceno
 • Přívěsný motor ke gumovému člunu  
 • Poplatky za kotvení (vyjma první a poslední noci na základně)  
 • Služba kapitána – vůdce plavidla (skipper)

Odpadové hospodářství

V přístavu Marina di Portorosa i na palubě je nezbytné dodržovat pravidla tříděného odpadu. Nedodržení těchto pravidel může být pokutováno částkou 100 EUR.

Jaké další služby vám můžeme poskytnout?

Tyto služby si u nás můžete objednat a uhradit při rezervaci plachetnice.  

 • Transfer z letiště do přístavu a zpět  
 • Základní nákup potravin – minimální hodnota nákupu 50 € s přirážkou 15 % za poskytnutou službu  
 • Pronájem přívěsného motoru ke gumovému člunu  
 • Pronájem povlečení a ručníků  
 • Welcome drink pro celou posádku při příjezdu  
 • Občerstvení nebo pizza na palubě  
 • Kotvení v přístavech a kotvištích na ostrovech na Sicílii
 • Vůdce plavidla – kapitán  
 • Ubytování na ostrovech i v jiných destinacích  
 • Stravování v restauracích v přístavu a na ostrovech

Co o nás napsali

Velmi krásný zážitek, vidět co jinak z břehu nikdy neuvidíte. Příjemná plavba, spolehlivost, vysoký komfort na lodi, koupání na širém moři.... Plavba na lodi doporučuji všem, kdo to ještě nezažil.
Jiří Kačírek
Pobyt na plachetnici splnil všechna naše očekávání, v nabízeném komfortu v mnohém předčil a celý zážitek byl umocněn krásou navštívených ostrovů.
Ludmila Konečná