13. 2. 2020

Rudé moře v Egyptě je pro dovolenou na jachtě jako stvořené

Jachting už není dávno jenom pro boháče. Chcete-li si vychutnat svou dovolenou u moře v klidu, bez hlučných míst a přeplněných pláží, kde je tím největším dobrodružstvím hledání prázdného místa, kam roztáhnout deku, vyberte si dovolenou na jachtě! Budete se cítit svobodní, poznáte překrásné zátoky, nádherné, opuštěné pláže a zažijete adrenalin i romantiku.

Dovolená na jachtě v Egyptě

Dovolená na jachtě v Egyptě a podmořské krásy Rudého moře

Mezi nevyhledávanější a nejdostupnější destinace pro dovolenou na plachetnici patří Rudé moře. Libovat si zde budou především milovníci potápění. Rudé moře se pyšní pohádkově bohatým podmořským životem a skvělou viditelností (klidně i 20 až 30 metrů). Naleznete zde korálové útesy, pestrobarevné ryby, chobotnice nebo žraloky! Pro milovníky romantiky nechybí ani staré vraky lodí.

Nejkrásnější místa s podmořským světem nabízí národní parky Daedalus a Brother Islands. Tyto oblasti jsou vyhlášené jako nejlepší místa i mezi náročnými potápěči. Setkáte se například s kladivouny, žralokem lagunovým, dlouhoploutvým nebo hedvábným. Plavit se zde na lodi můžete sami, ale pokud nemáte dostatek zkušeností a především kapitánské zkoušky, za poplatek si můžete zvolit dovolenou na jachtě i s kapitánem.

Potápění v Rudém moři

Bezpečnější je dovolená na lodi v Itálii!

Rudé moře a Egypt bohužel patří mezi destinace, které nejsou v posledních letech zrovna bezpečné. Pokud hledáte rodinnou dovolenou na jachtě, zvolte raději bezpečnější místo, které je navíc mnohem blíže.

Itálie je destinace, která nabízí dostatek sluníčka, krásné azurové moře a oproti Egyptu i nádhernou přírodu! Tato země je skvělá jak pro dovolenou na jachtě s dětmi, tak i pro ostřílené mořské vlky. Budete překvapeni, kolik přírodních krás ukrývají Eolské ostrovy nebo Egadské ostrovy a kolik půvabu nabízí město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se skvělou kuchyní. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v této oblasti zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu toužíte vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou!

Co o nás napsali

Velmi krásný zážitek, vidět co jinak z břehu nikdy neuvidíte. Příjemná plavba, spolehlivost, vysoký komfort na lodi, koupání na širém moři.... Plavba na lodi doporučuji všem, kdo to ještě nezažil.
Jiří Kačírek
Pobyt na plachetnici splnil všechna naše očekávání, v nabízeném komfortu v mnohém předčil a celý zážitek byl umocněn krásou navštívených ostrovů.
Ludmila Konečná