13. 2. 2020

Seychely a dovolená na jachtě

Chcete zažít pocit naprosté svobody? Pokud Vás baví cestování a láká plavba po moři, vyzkoušejte dovolenou na jachtě! Pokud si netroufáte na tuto dobrodružnou výpravu na vlastní pěst, můžete zkusit objevovat Seychely na lodi s kapitánem. S jachtou objevíte úžasné zátoky, romantické ostrůvky i starobylé přístavy. Vše bude umocněno okolní překrásnou přírodou a panenskými plážemi, kde si můžete užívat nespočet západů slunce. Stačí se podívat na fotky z dovolené na jachtě v okolí ostrovů Seychely a budete chtít zažít toto exotické dobrodružství i Vy!

Dovolená na Seychelách

Vysněná destinace jachtařů

Jachting na Seychelách je opravdovým snem každého jachtaře! 92 ostrovů žulového a korálového původu v Indickém oceánu je rozloženo na ploše cca 400 tis km2 a láká nádhernými plážemi se stříbrným pískem, divokou přírodou a především stálostí počasí. Nemusí se jednat jen o letní dovolenou na jachtě, protože tropické klima ovlivněné pasáty přeje jachtařům po celý rok. Leží mimo území cyklónů, které pravidelně zasahují ostrovy Mauricius nebo Madagaskar a vítr zde nedosahuje větší rychlosti než 6 Bft. Teploty po celý rok jsou zde velmi příjemné – cca 24 až 30 stupňů celsia. Jediným rozdílem mezi zimou a létem je směr převládajících větrů a četnost srážek. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben. Nejchladnější období roku je pak léto od července do srpna.

Seychely - ostrov Praslin
Dovolená na jachtě - Seychely, ostrov La Digue

Všude je co objevovat

Na hlavních ostrovech Mahé, La Digue, Praslin a na severněji položeném Bird Island a Denis naleznete řadu překrásných kotvišť. Nádherné vnitřní hornaté ostrovy s nedotčenými tropickými lesy, či písečné neobydlené korálové ostrovy s palmami s plody vážícími až 20 kg, dělají z této destinace luxusní místo pro dovolenou na jachtě.  

Zkušenosti načerpejte nejdříve v Evropě

Souostroví Seychely nejsou zrovna levnou záležitostí a dovolit si takovou výpravu může jen málokdo. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, není na škodu pořádně si vyzkoušet své jachtařské dovednosti na moři kousek od nás. Skvělá destinace, která Vás naučí jachtařským dovednostem, je Itálie. Tato země je pro jachtaře velmi atraktivní. Budete překvapeni, kolik půvabu ukrývají Eolské ostrovy, Egadské ostrovy, Město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se mj. skvělou kuchyní. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v tomto sektoru zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu byste chtěli vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou. 

Každým rokem se obliba dovolených strávených na jachtě zvyšuje a není se čemu divit. Objevte i Vy pobřežní krásy z pohledu mořeplavce a tradiční pobytová dovolená Vás už nikdy tolik nenadchne!

Co o nás napsali

Velmi krásný zážitek, vidět co jinak z břehu nikdy neuvidíte. Příjemná plavba, spolehlivost, vysoký komfort na lodi, koupání na širém moři.... Plavba na lodi doporučuji všem, kdo to ještě nezažil.
Jiří Kačírek
Pobyt na plachetnici splnil všechna naše očekávání, v nabízeném komfortu v mnohém předčil a celý zážitek byl umocněn krásou navštívených ostrovů.
Ludmila Konečná