13. 2. 2020

Vodní nádrž Lipno a dovolená na jachtě

I v České republice můžete zažít úžasnou dovolenou na jachtě. Vodní nádrž Lipno o rozloze 4909,76 ha se pyšní délkou 45 km a její maximální šířka 5,8 km a hloubka 25 m nabízí skvělé příležitosti pro jachting. Lipno nabízí pět přístavů (v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Hrdoňově, Kovářově a Černé v Pošumaví). Můžete plout od jednoho přístavu k druhému nebo kotvit v zátokách.

Dovolená na Lipně

Kvalitní zázemí a služby

Letní dovolená na jachtě Vás na vodní nádrži Lipno překvapí svým kvalitním zázemím.  Nejlepší útočiště nabízí přístav Marina Lipno.  Je vybaven osvětlením a navigací pro noční vplutí, kamerovým systémem a elektro přípojkami. V budově kapitanátu naleznete Wifi připojení k internetu. Je zde také 24 hod. přístup do sprch a na WC, půjčovna sportovních potřeb, občerstvení a odpočinková terasa. Na uzamykatelných molech najdete celkem 100 stání s možností předního nebo zadního kotvení. Mohou zde kotvit lodi o délce do 10 metrů, šířce 2,5 m a ponorem do 2,4 m. Rovněž si zde můžete pronajmout jachtu i s kapitánem, využít kurzy jachtingu, kapitánské kurzy apod. Zkuste to třeba na plachetnici a než se s lodí vydáte na opravdové moře, získáte praxi a naučíte se vše potřebné.

Aktivity pro celou rodinu

Rodinnou dovolenou na jachtě na Lipně si můžete zpestřit řadou aktivit. Zkuste třeba lanovou dráhu na vrchol Kramolína, jízdu na bobové dráze, odvážnou stezku v korunách stromů nebo navštivte vodní ráj Aquaworld.

Rodinná dovolená na jachtě na Lipně
Stezka korunami stromů na Lipně

Nejlevnější dovolená na jachtě

Každým rokem obliba jachtingu roste. Pokud toužíte zakusit pocity pravého mořeplavce a Lipno Vás neláká, můžete zkusit další cenově dostupnou destinaci, která však nabízí opravdové moře! Italské pobřeží má perfektní podmínky pro dovolenou strávenou na jachtě. Destinace není daleko a pro jachting je jako stvořená. Můžete se vydat objevovat krásu Eolských nebo Egadských ostrovů, město Cefalù nebo třeba Palermo. Od rozlehlých písečných pláží, přes malebná městečka a přístavy pyšnící se mj. skvělou kuchyní. To vše nabízí dovolená na jachtě v Itálii. Obrátit se můžete na naši společnost, která Vám v tomto sektoru zprostředkuje rezervaci lodě dle Vašich představ a výběru. Stačí nám napsat, o jakou loď máte zájem a v jakém termínu byste chtěli vyrazit na Vaši vysněnou dovolenou.

Co o nás napsali

Velmi krásný zážitek, vidět co jinak z břehu nikdy neuvidíte. Příjemná plavba, spolehlivost, vysoký komfort na lodi, koupání na širém moři.... Plavba na lodi doporučuji všem, kdo to ještě nezažil.
Jiří Kačírek
Pobyt na plachetnici splnil všechna naše očekávání, v nabízeném komfortu v mnohém předčil a celý zážitek byl umocněn krásou navštívených ostrovů.
Ludmila Konečná