Marina di Portorosa

Marina di Portorosa je tradiční kotviště plachetnic, které nabízí k pronájmu naše společnost, nebo jejichž pronájem může být součástí balíčku služeb, které pro vás můžeme sjednat.

Nachází se v lokalitě Furnari, okres Messina, nejbližší destinací jsou Liparské ostrovy (Eolie), první zastávkou bývá Vulcano, pak následují Lipari a Salina, vzdálenější jsou Panarea a Stromboli, směrem na západ pak Filicudi a Alicudi.

Pokud přiletíte na Sicílii letadlem, můžeme pro vás předem sjednat transfer (tam i nazpět) jak z letiště v Catanii nebo z Palerma. Cesta v obou případech trvá asi dvě hodiny. Nezbytné však je, abyste nás informovali o vašich požadavcích na transfer s dostatečným předstihem, nejlépe při rezervaci plavidla, protože na poslední chvíli často není možné najít vhodného dopravce.

Pokud přijedete autem, z Messiny cesta trvá jen hodinku, výjezd z dálnice je Falcone. Do areálu přístavu můžete vjet za účelem vyložení zavazadel, auto musíte vyvézt na parkoviště přiléhající ke vstupní bráně.

V roce 2022 nastaly změny, o které bychom se s vámi chtěli podělit! Základna našich charterových společností se v Portorosa přestěhovala do nových prostor, které se nacházejí vpravo od „Centro commerciale“, přímo naproti mola. Na dosah ruky jsou tedy jak plavidla, tak i bar, restaurace, obchod a nově také sociální zařízení. Orientujte se podle umístění loga GAIS.

Na základně najdete zástupce cestovní kanceláře a agentury GAIS Kristýnu, tak i kolegy Antonia a Christiana, kteří pro vás připlavují plavidla společností GAIS CHARTER a SOLUTION a dokumentaci nezbytnou pro jejich převzetí.

Pokud budete potřebovat nakoupit potraviny a ostatní nezbytnosti, můžeme je pro vás objednat předem (podle vámi sepsaného seznamu) včetně dodání a dovozu přímo k vašemu plavidlu. Pokud si budete chtít nakoupit sami, přímo v přístavu je samoobsluha, kde najdete vše potřebné. V dosahu obchůdky s oblečením a sportovními potřebami. Naopak cigarety v Porotrosa nekoupíte!!!  

Často se stává, že nás klient požádá o dopravu a asistenci při nákupu mimo resort Portorosa. Předem se omlouváme, ale tuto službu nejsme schopni technicky ani personálně zabezpečit.

Nedaleko mola jsou také bary a restaurace, pokud nás budete včas informovat, provedeme pro vás rezervaci, nebo objednáme jídlo s dodáním přímo na loď.